NOWE PRZYGODY SMOKA MACIUSIA

         
      Nowe przygody Smoka Maciusia, bohatera książek podbijającego szturmem serca dzieci i rodziców. W trzecim i czwartym tomie książek z serii przeżywa „Wielki Remont” oraz „Przygodę na Smoczej Górze”. Książeczki Wydawnictwa Dragon – tom trzeci z naklejką „Dziecko w aucie” - już w sprzedaży w najlepszych księgarniach.
      
W trzecim tomie Smok Maciuś wybiera się z rodzicami i przyjaciółmi na Smoczą Górę. Po nitce od kłębka, w tajemnicy przed dorosłymi, wraz trollem Ignacym, udaje się do jaskini, po tajemnicze moce. Z kolei w czwartym tomie Maciusiowi zamarzy się pokój przypominający tor wyścigowy.

Smok Maciuś to bohater nietuzinkowy. Wszędzie go pełno. Odwiedza przedszkola, udziela się charytatywnie, spotkasz go na spacerze z psem albo w galerii handlowej. W najbliższym czasie będzie na Warszawskich Targach Książki (18-21 maja):
czwartek 18 maja, godz. 10-12 (obowiązują zapisy), Pani Bajka zaprasza do świata Smoka Maciusia i jego przyjaciół; interaktywne czytanie bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzieci mogą zabrać ulubioną maskotkę czy rekwizyt i wystąpić w przedstawieniu o przygodach Smoka Maciusia.
sobota 20 maja, godz. 10-12  (wstęp wolny), aktorka Joanna Derengowska zaprasza do świata Smoka Maciusia i jego przyjaciół; również interaktywne czytanie, a ponadto układanie ze Smokiem wieży większej niż on sam oraz wspólne rysowanie kredą oraz ciastka upieczone przez mamę Smoka Maciusia.

Można go także śledzić na Facebooku i Instagramie. W ramach akcji „Czytanie na kolanie”, aktorka i blogerka Aneta Zając, namawia rodziców do czytania dzieciom co najmniej 15 minut dziennie i wykorzystywania najnowszych technologii w sposób edukacyjny.


Grupa facebookowa akcji „Czytanie na kolanie”, do której można się dołączyć to CZYTANIE NA KOLANIE


Na Instagramie wystarczy opublikować zdjęcie dokumentujące czytanie dzieciom
i z dziećmi oraz dodać hashtagi #czytanienakolanie i #smokmacius. 

Na youtubie możemy również znaleźć filmik na którym poznamy bliżej Smoka Maciusia - 

Share on Google Plus

About Anna Górska

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli napiszesz parę słów, czy podoba Ci się materiał, artykuł itp.