Mazurolandia- Park rozrywki dla każdego

         Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Łączy zabawę z poznawaniem w zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych atrakcji. 


Tajemnicze legendy

        Polana legend to miejsce, w którym czekają na Was między innymi ciekawe legendy mazurskie. Poznacie historię powstania Mazur, a także legendy „O królu Sielaw”, „O pięknej Galindzie i sile żabich oczu”, „Piorunowych strzałkach”, „O królewskim raku” i wiele innych. 
        Dowiecie się kim był mazurski kłobuk oraz jak powstały herby Kętrzyna i Mrągowa. Na Polanie legend zobaczycie figury różnych postaci oraz zwierząt zamieszkujących Wielką Puszczę i dowiecie się wielu interesujących faktów o ich życiu. 
      Będziecie mogli również zaprzyjaźnić się z żywymi zwierzakami: koziołkami – Amosem i Bazylem, bernardynką Kiarą oraz królikami – Szaruciem i Łatką. Dla wszystkich szukających zadumy i pozytywnej energii stworzona została Chata Zadumy.
       To miejsce, w którym posłuchacie relaksującej muzyki i odgłosów lasu. Polany legend i Chaty Zadumy strzeże Leśny Czarodziej, który ma magiczną moc uzdrawiania roślin i rozmawia ze zwierzętami. 

Zabytki w miniaturze

        Tuż za Polaną legend znajduje się Park Miniatur Warmii i Mazurprezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur.    Jego zwiedzanie to niepowtarzalna okazja zobaczenia w jednym miejscu najpiękniejszych zabytków regionu za czasów ich świetności m.in. bazyliki w Świętej Lipce, Twierdzy Boyen, czy zamku w Malborku. 
      W miniaturze można także obejrzeć stadiony piłkarskie polskich i ukraińskich aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 oraz Stadion Maracana - miejsce rozgrywek Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii.

Sekrety średniowiecza

   Na miłośników średniowiecza czeka Grodzisko rycerskie w nowej odsłonie, które przeniesie Was w czasy średniowiecza.
      Tu spotkacie się z historią „na żywo”. Przy pomocy Mistrza Krzyżackiego poznacie stroje rycerskie, broń inne elementy średniowiecznego wyposażenia. Swoje celne oko sprawdzicie na strzelnicy rycerskiej.
       Na „nicponi” czekają natomiast średniowieczne dyby i… kat z toporem. Głodni wiedzy odkryją sekrety Zakonu Krzyżackiego na nowej wystawie „Krzyżacy”. Tam poznacie fakty i mity o Krzyżakach oraz ich ciekawą historię.

http://www.mazurolandia.pl/parkminiatur/?c=park 
        

Militarnym tropem 

     
Strefa Militarna prezentuje ciekawe eksponaty z II wojny światowej oraz pojazdy wojskowe. W Mazurskim Muzeum Militariów znajdziecie rzeczy codziennego użytku żołnierzy z tego okresu, unikatową makietę Wilczego Szańca oraz makietę zamachu na Adolfa Hitlera. Na Strzelnicy militarnej oddacie strzały z replik broni historycznej ASG, a w Przymierzalni mundurów z pomocą żołnierza włożycie mundury z epoki.

Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.

Dla dzieci

          Park Zabaw, to miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Tu najmłodsi dadzą upust swojej energii na kolorowych zjeżdżalniach, dmuchanym torze przeszkód oraz przejadą się kolejką safari.
            Nieco starsi poskaczą na eurobungee i trampolinach. W Parku Zabaw pojawią się także nowe atrakcje takie jak: ścianka wspinaczkowa, basen z kolorowymi piłeczkami, kule wodne waterball i piaskownica. 
       Najmłodsi pobawią się na drewnianym placu zabaw z tradycyjnymi zjeżdżalniami i huśtawkami. 
     
Z atrakcji Mazurolandii można korzystać codziennie w godz. 09.00-18.00. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu wstępu.
Godziny otwarcia (CODZIENNIE)

2016


od 25 kwietnia do 26 czerwca – 9.00-18.00
od 25 czerwca do 28 sierpnia - 9.00-20.00
od 29 sierpnia do 2 października - 9.00-18.00
od 3 października do 30 października - 9.00-17.00
od 31 października do 31 grudnia - 9.00-15.00


Bilety

OKRES WIOSENNO-LETNIO-JESIENNY
Promocja 2016!

9 kwietnia - 2 października

  • Normalny - 26 zł 22 zł
  • Ulgowy (dzieci, uczniowie, studenci, emeryci) - 24 zł 20 zł
  • Grupowy (od 30 osób) - 22 zł 18 zł
  • Rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 95 zł 79 zł
  • Dzieci do lat 2 - bezpłatnie
OKRES JESIENNO-ZIMOWO-WIOSENNY

Zwiedzanie* - 15 zł (dzieci, uczniowe, studenci, emeryci)
  • Park Miniatur Warmii i Mazur
  • Park Militariów
  • Mazurskie Muzeum Militariów
  • Chaty regionalne
ZAPRASZAMY!

Share on Google Plus

About Anna Górska

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli napiszesz parę słów, czy podoba Ci się materiał, artykuł itp.