Zapamiętujemy z Hanną Bakułą -"Koty plus"
Dostałyśmy z Mają grę memo "Koty plus", za którą serdecznie dziękujemy. Obiecałam poza zwykłym artykułem recenzję.

Czym jest gra "Koty plus"?

Gra edukacyjna memory "Koty plus" poprzez zabawę ćwiczy pamięć, rozwija koncentrację i koordynację ruchowo-wzrokową oraz uczy zasad zdrowej rywalizacji. 

Gra przyniesie wiele rozrywki całej rodzinie, również najmłodszym - jest bowiem odpowiednia dla dzieci już od trzeciego roku życia.

Wzory autorstwa Hanny Bakuły są kolorowe i atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu zachęcają do zabawy. Dodatkowo gra daje możliwość zapoznania dziecka ze sztuką w przystępnej formie oraz zachęcenia go do malowania własnych, abstrakcyjnych wzorów.

Gra przyniesie wiele rozrywki całej rodzinie, również najmłodszym – jest bowiem odpowiednia dla dzieci już od trzeciego roku życia. Zabawa polega na odnajdywaniu kart, które tworzą parę. Gracz odsłania 2 karty i jeśli są one identyczne, zdejmuje je ze stołu. Jeśli nie, karty zostają odwrócone z powrotem. Celem graczy jest zdjęcie wszystkich 24 par kart przy jak najmniejszej liczbie prób. W ten sposób memory ćwiczy pamięć, koncentrację, i koordynację ruchowo-wzrokową. Pozwoli także rozwijać wyobraźnię i cierpliwość oraz uczyć zasad zdrowej rywalizacji. 

Memory przyciąga uwagę już samym opakowaniem, na którym można znaleźć przykłady kart służących do rozgrywki. Wzory autorstwa Hanny Bakuły są kolorowe i atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu zachęcają do zabawy. Dodatkowo gra daje możliwość zapoznania dziecka ze sztuką w przystępnej formie oraz zachęcenia go do malowania własnych, abstrakcyjnych wzorów. Do rozgrywki mogą przyłączyć się również miłośnicy malarskiej twórczości Hanny Bakuły i cieszyć oko jej charakterystycznymi dziełami. 

Gra edukacyjna „Koty plus” to pierwszy projekt Hanny Bakuły skierowany również do najmłodszych, stanowiący świetne uzupełnienie kolekcji autorskiej Hanny Bakuły. Dzięki temu kolekcja daje cały wachlarz rozwiązań na wartościowe spędzenie czasu z najbliższymi oraz urozmaicenie spotkań towarzyskich. Po edukacyjnej zabawie w zapamiętywanie obrazków z dziećmi, rozgrzani intelektualnie dorośli mogą na przykład w odosobnieniu oddać się karcianej grze „Flirt towarzyski” autorstwa Hanny Bakuły i Pawła Lorocha oraz tworzyć finezyjne dialogi.

Jak wygląda gra?

Zachwyciła mnie jakość wykonania puzzli, gruba tektura oraz rysunki. 
Majeczka szybko rozpakowala grę, wyjęła memo i zaczęła grać. Bawiła się świetnie. Wracamy do niej co jakiś czas. Polecam szczególnie dla młodszych dzieci w wieku 3-6 lat, To świetnie spędzony czas.

O Autorce

Hanna Bakuła jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Portretowała wiele znanych osób, m.in. Agnieszkę Osiecką, Korę, Jolantę Kwaśniewską, Beatę Tyszkiewicz, Agatę Młynarską, Grace Jones czy Agatę Passent. Jej prace, które wystawiano już ponad 300 razy, charakteryzują się barwnością, mocnymi liniami i wyrazistością. Takie też są 24 obrazki kotów i innych postaci, które Hanna Bakuła specjalnie przygotowała i umieściła w grze edukacyjnej memory „Koty plus”.

O Edipresse Książki: 

Edipresse Książki to nowe wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. Wystartowało we wrześniu 2015 r. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Wojciech Zawioła, dr Krzysztof Gojdź, Jarosław Kazberuk, Jan Kuroń i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe
Share on Google Plus

About Anna Górska

1 komentarze:

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli napiszesz parę słów, czy podoba Ci się materiał, artykuł itp.